Msze Święte do św. Michała

Nasz Założyciel, św. o. Arnold Janssen, miał ogromną cześć do Świętych Aniołów, dlatego dzieło misyjne naszego Zgromadzenia powierzał ich opiece, pamiętając jak wielką rolę spełnili przy objawieniu woli Bożej. Nie tylko Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel, ale także inni Aniołowie ogłaszali radosną Nowinę o Bogu. Kościół zaprasza nas do dziękczynienia za obecność Aniołów wśród nas i do uciekania się pod ich opiekę w niebezpieczeństwach życia i pokusach.

Czcimy Aniołów, których dał nam Bóg, by nas prowadzili i towarzyszyli nam przez całe życie oraz przyzywamy ich przemożnej opieki. Czynimy to przez cały wrzesień, zwłaszcza podczas corocznej Nowenny (9 Mszy Świętych), którą odprawiamy w naszej klasztornej kaplicy od 24 września do 2 października. W tym czasie przypada święto Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela (29.09.) oraz wspomnienie św. Aniołów Stróżów (02.10).

Opiece Aniołów można polecać Wasze rodziny, Was samych, Wasze dzieci i wnuki oraz bliskich chorych. Niech wstawiennictwo Aniołów wspiera także naszych zmarłych!

Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele misyjne.

Wysokość ofiary prosimy dostosować
do  zwyczaju panującego w Państwa parafii.